Smaczki z bookcrossingowej półeczki - Książki do czytania, rozmawiania i dyskutowania

Jakże różne mogą być desery: słodkie i słone, małe jak miętowy płatek i wielkie jak tort. U nas słodkie ciasteczka, a w Japonii mochi, w Anglii pudding wcale nie jest deserem, a w Ameryce deser jest ze słodkich ziemniaków.


Na półeczce bookcrossingowej mamy mnóstwo książek do poczytania, klasyki, nowości, lektur, biografii, geografii, historii, filozofii, religii, ekonomii. Są tomiki wierszy, opracowania szkolne, słowniki i encyklopedie. Dzisiaj przedstawimy jedynie kilka czytadeł z ogromnego wyboru literatury pięknej, jaką można u nas spotkać i zabrać ze sobą.



A oto co można tam znaleźć: 

Maria Ukniewska. Strachy. Wydawnictwo Wab 2016
Gdy opada kurtyna, z cienia wyłaniają się duchy.
"Strachy" to pisarski debiut Marii Ukniewskiej, która w młodości była tancerką rewiową. Autorce udało się uchwycić rzeczywisty klimat Warszawy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Za pozorną sielanką kryją się problemy aktualne i dziś – walka o lepsze jutro, za które czasem przychodzi słono zapłacić.
[Nota wydawcy]

Iris Johansen. Córka Pandory. Wydawnictwo LUCKY 2009. Książka ma w środku naklejoną karteczkę akcji "Książka w Podróży" i ma wpisany nr HJ-0170, zarejestrowany na stronie www.bookcrossing.pl

Megan poświęciła się karierze lekarskiej i pozostawiła mroczną przeszłość za sobą. Pewnego dnia cudem unika śmierci i poznaje wstrząsającą tajemnicę swojej matki. Od tej pory Megan nie zazna już spokoju, Może jedynie mieć nadzieję, że dożyje wschodu słońca.
[Nota wydawcy]

Adriana Trigiani. Rokoko. Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA S.A. 2007
Czterdziestoletni dekorator wnętrz Bartolomeo di Crespi, wyrafinowany esteta, fanatyk swojej pracy i zaprzysięgły kawaler, nie ma już czasu i ochoty na własne życie. Marzy, by odrestaurować lokalny neogotycki kościółek - taka robota trafia się raz na sto lat. Do pomocy angażuje całą rodzinę i wszystkich przyjaciół. Z Nowego Jorku ściąga słynnego malarza Rufusa McSherry'ego i witrażystę Pedra Alarcona. We trzech nie tylko tchną nowe życie w stary podupadły kościółek, ale i rozniecą żar w sercu niejednej mieszkanki miasteczka. Książka przetłumaczona na 12 języków. Adriana Trigiani jest ulubioną pisarką milionów czytelniczek na całym świecie. Pisze nie tylko bestsellerowe powieści, lecz także sztuki teatralne i scenariusze programów telewizyjnych.
[Nota wydawcy]
David Mitchell. Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta. Wydawnictwo MAG 2013
Książka Roku wg New York Times; Nagroda 2011 Commonwealth Writers' Prize;  Nominacja Man Booker Prize for Fiction 2010; Best Books of the Year wg Magazynu Time.
Wyobraź sobie imperium, które na półtora wieku odcięło się od świata. Nikt nie może go opuścić, obcokrajowcy nie są wpuszczani, ich religii zakazano, a ich poglądy są traktowane głęboko nieufnie. Mimo to nadal istnieje wąskie okno do wnętrza tego kraju-twierdzy: sztuczna, ogrodzona murem wyspa, połączona z portem na stałym lądzie i obsadzona jedynie garstką kupców z Europy. Jednak zamknięta Brama Lądowa nie może zapobiec spotkaniom umysłów – ani serc.
Tym narodem była Japonia, portem Nagasaki, a wyspą Dejima, dokąd zabiera nas panoramiczna powieść Davida Mitchella. Dla holenderskiego urzędnika Jacoba de Zoeta rok 1799 to początek mrocznej opowieści o obłudzie, miłości, winie, wierze i morderstwie – podczas gdy ani on, ani jego poróżnieni krajanie nie wiedzą nawet, że na świecie zmienia się układ sił…
Rozgrywająca się w 18 wiecznej Japonii historia miłości Jacoba de Zoes, urzędnika Holenderskiej Kompanii Wschodnio-Indyjskiej do japońskiej położnej, jest podobnie jak bestsellerowy Atlas Chmur wielopoziomowa i rozgrywa się jednocześnie w kilku epokach. (...)
Tysiąc jesieni Jakuba de Zoeta to imponujące dzieło, mistrzowski popis wirtuozerii i efekt gruntownych badań i nieposkromionej wyobraźni tego wybitnego pisarza.
[Nota wydawcy]
Eric-Emmanuel Schmitt. Historie miłosne. Wydawnictwo ZNAK 2012
Czy ta historia to wymysł samotnej kobiety czy najcenniejsze ze wspomnień?

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca. Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że nie dane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł samotnej kobiety czy najcenniejsze ze wspomnień?
Eric Emmanuel Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia różne oblicza miłości: miłość młodzieńczą, niespełnioną, zakazaną. Miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od niego nie przedstawia tak wielu odcieni tego uczucia.
[Nota wydawcy]

William Wharton. Historie rodzinne. Dom Wydawniczy REBIS 1998.
Ta książka powstała trzydzieści lat przed jej właściwym napisaniem. To nostalgiczne wspomnienie o mężczyznach z rodziny autora. Dzięki nim, uważa Wharton, jego tożsamość okrzepła, bogatsza o okruchy, które wnosili bracia ojca i matki. Oni pomogli mu uformować własne wyobrażenie o tym, kim powinien być mężczyzna.
[Nota wydawcy]
Zapraszamy na naszą półeczkę bookcrossingową.
Każdy znajdzie tam "smaczek" dla siebie.

Komentarze

Popularne posty