Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach - Smaczki z bookcrossingowej półeczki - Misie

Rozsmakowaliśmy się w blogowaniu i zapraszamy na kolejne


Tym razem świętujemy
XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
pod hasłem "Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach".



Dzisiaj zapraszamy do czytania książeczek
o Misiach.



Misie są jednymi z najważniejszych zwierząt w świecie literatury. Misie przeżywają niesamowite przygody, pocieszają, szukają, poznają, a na koniec zawsze trafiają w ramiona swoich kochanych dzieciaków.
W Wielkiej Brytanii prym wiodą Kubuś Puchatek oraz Miś Paddington.
Kubusia Puchatka autorstwa A. A. Milne'a prawie wszyscy znają. Powstał w 1926 roku i został tak nazwany na cześć prawdziwego pluszowego misia Christophera Robina syna autora. Dokładne opisane to zostało TUTAJ! 
Miś oczywiście ma wielu wspaniałych przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody w Stumilowym Lesie.
A jego powiedzonka na stale weszły do kultury popularnej, jak. "Małe conieco".
Na naszej półeczce bookcrossingowej mamy oczywiście:
"Kubusia Puchatka" oraz "Chatkę Puchatka",
 ale również kilka poczytajek dla najmłodszych z Wydawnictwa Egmont.

Kubuś Puchatek
czyta: Janusz Gajos

(darmowy fragment)


Miś Paddington niedawno znów zaczął przypominać o sobie. Powstały pełnometrażowe filmy fabularne w 2014 i 2017. Chociaż u nas jest mniej znany, to jednak równie interesujący jak Kubuś Puchatek. Również występował przez ponad 20 lat w bajce animowanej. Pierwszą książeczkę o nim napisał Michael Bond w 1958 roku. Miś urodził się w Peru, lubi tosty z marmoladą, a jego imię pochodzi od nazwy stacji kolejowej w Londynie, na której znaleźli go państwo Brown. Więcej TUTAJ!

Miś zwany Paddington
czyta: Artur Barciś

(darmowy fragment)


Michael Bond.
Miś zwany Paddington.
Wydanie 2. Krajowa Agencja Wydawnicza 1988
Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty?
[Źródło: Lubimy Czytać]
Michael Bond.
Jeszcze o Paddingtonie.
Wydanie 2. Krajowa Agencja Wydawnicza 1988
Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Czy poradzi sobie z remontem swego pokoju? Czy uda mu się wytropić złodzieja dyni z ogrodu pana Browna? Jakie prezenty czekają na niego pod choinką?
[Źródło: Lubimy Czytać]
Michael Bond.
Paddington daje sobie radę.
Wydanie 2. Krajowa Agencja Wydawnicza 1988
Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, na dobre zadomowił się w domu państwa Brown. Chce we wszystkim im towarzyszyć i wszystkiego się dowiedzieć.
Przeżywa przy tym mnóstwo zabawnych i zaskakujących przygód. Gotowanie przysporzy mu nie lada wrażeń. Również wyprawa do pralni może potoczyć się w nieprzewidziany sposób.
[Źródło: Lubimy Czytać]
W Polsce oczywiście najsłynniejszym misiem jest Miś Uszatek, którego stworzył Czesław Janczarski w 1957 roku. Był patronem pisma "Miś", bohaterem książeczek i wspaniałej animowanej bajeczki nie tylko dla dzieci.Więcej o Uszatku TUTAJ!

Miś Uszatek
czyta: Jerzy Stuhr

(darmowy fragment)


Czesław Janczarski. Nowi Przyjaciele Misia Uszatka. Nasza Księgarnia 1984.
Kolejna książka z serii przygód zabawnego i sympatycznego Misia z klapniętym uszkiem- Misia Uszatka. Jakich nowych znajomych pozna Miś Uszatek i jakie będzie miał przygody? Dowiesz się tego czytając opowiadania Janczarskiego.
[Opis: Lubimy Czytać]


Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.

Komentarze

Popularne posty