Smaczki z bookcrossingowej półeczki - Dzisiaj dziecięce książeczki

Deser słodki i tak znany z lat dzieciństwa pamiętany.


Na naszej półeczce bookcrossingowej mamy ponad 300 różnych książek dla dzieci i młodzieży. Wielgachne, maleńkie, kolorowe, obrazkowe, tylko z tekstem, bez obrazków dla tych starszych. Jest ich mnóstwo do czytania i oglądania.
A oto co można tam znaleźć:


Mamy zbiory opowiadań i bajek z całego świata.

Moje ulubione bajki. Opowiedziała Katarzyna Najman. Siedmioróg 2002. Klasyczne bajki napisane łatwym i prostym językiem, które dzieci mogą same przeczytać.

Książka, którą trzymacie w ręku, to zbiór dwudziestu sześciu bajek najznamienitszych autorów gatunku, między innymi H.Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta. Znajdziecie tu bogato ilustrowane baśnie i bajki znane od pokoleń - spróbujcie odkryć je na nowo! Spędzicie wspaniałe chwile w towarzystwie Królewny Śnieżki i Czerwonego Kapturka, Calineczki i muzykantów z Bremy, Ali Baby, małego krawczyka, siedmiu koźlątek oraz wielu, wielu innych bajkowych postaci. A jakich? To już sprawdźcie sami.
[Nota wydawcy]

Marta Berowska. Polskie legendy i klechdy. Wydawnictwo Wilga 2002.

Zbiór ciekawych, dawnych opowieści, które zachęcą dzieci do samodzielnej lektury i poznawania historii Polski. Każda legenda to fascynujące źródło informacji o tradycji i kulturze polskiej. Książka ta, to wspaniały prezent dla każdego ucznia wczesnych klas szkoły podstawowej.
[Nota wydawcy]
Mamy klasykę polską

Czesław Janczarski. Nowi Przyjaciele Misia Uszatka. Nasza Księgarnia 1984.
Kolejna książka z serii przygód zabawnego i sympatycznego Misia z klapniętym uszkiem- Misia Uszatka. Jakich nowych znajomych pozna Miś Uszatek i jakie będzie miał przygody? Dowiesz się tego czytając opowiadania Janczarskiego.
[Opis: Lubimy Czytać]

Hanna Januszewska. Pyza na polskich dróżkach. Nasza Księgarnia 1990.
 Wędrówki rezolutnej Pyzy bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom poznawaliśmy nasz kraj. Wędrówki Pyzy nadal są ciekawe, czasem zabawne, a czasem straszne zwłaszcza te, które przypominają nam czasy komunizmu. Pyza na polskich dróżkach to wykwintne danie literackie. Najmłodszych czytelników zainteresują ciekawe wycieczki Pyzy, starsi z nieskrywanym wzruszeniem mogą sobie przypomnieć czasy dzieciństwa i przez chwilę zastanowić się nad tym, jak to było (...)
[Opis: Lubimy Czytać]
oraz klasykę obcą

Kenneth Grahame. O czym szumią wierzby. Wydawnictwo Prószyński i S-ka 1999.
Kret wziął Ropucha pod łapę, wyprowadził na świeże powietrze, usadowił go w trzcinowym fotelu i kazał mu opowiadać wszystkie jego przygody, od początku do końca. Ropuch nie dał się prosić, Kret słuchał uważnie, więc Ropuch puścił wodze fantazji, korzystając z tego, że nikt nieprzychylną krytyką nie hamował jego swady.
Wiele z tego, co opowiadał, należało niewątpliwie do kategorii wypadków, jakie mogłyby się zdarzyć, gdyby odpowiedni pomysł przyszedł nam w porę zamiast o dziesięć minut za późno. Przygody tego rodzaju bywają zawsze najciekawsze i najbardziej podniecające.
Pełna ciepła i uroku opowieść o przygodach czterech przyjaciół - Kreta, Szczura Wodnego, Boksuka i Ropucha.
Kontynuacją opowieści są napisane przez Williama Horwooda:
- Zima pośród wierzb
- Tryumf Ropucha
- Nad Rzeką i Tam Dalej
[Opis: Lubimy Czytać]

Jean-Philippe Arrou-Vignod. Jaśki. Wydawnictwo Znak 2010.
Nowi kumple Mikołajka!
Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse'ami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana!
Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka. Ponad 300 000 egzemplarzy opowiadań sprzedanych we Francji.
[Nota wydawcy]
Zapraszamy na naszą półeczkę bookcrossingową.

Komentarze

Popularne posty